Wsparcie uczniów szkóÅ‚ ROY-DEK ACADEMY w nigeryjskim Lagos

67783113_145924853281611_1343307430034980526_n.jpg

Szanowni PaÅ„stwo! Fundacja Razem dla WolnoÅ›ci jest mÅ‚odÄ… fundacjÄ…, aktualnie wspieramy miÄ™dzy innymi zespóÅ‚ szkóÅ‚ ROY-DEK ACADEMY, o czym chcemy tu opowiedzieć. Dopiero zaczynamy siÄ™ rozwijać wiÄ™c liczymy na Wasze wsparcie.

IMG_7600.jpeg

ROY-DEK ACADEMY dziaÅ‚a w najbiedniejszej części nigeryjskiego miasta Lagos - slumsach Makoko. Grupa nauczycieli i wolontariuszy stara siÄ™ zapewnić dzieciom jak najlepszy poziom nauki, dostÄ™p do nowoczesnych technologii i warunki do uczenia siÄ™. Od 2017 roku rozwijajÄ… siÄ™ i otwierajÄ… nowe placówki.

​

Wierzymy, że czÅ‚owiek wolny to czÅ‚owiek, który może sam decydować o sobie, o tym co robi, gdzie mieszka i sam wybiera swojÄ… przyszÅ‚ość. Niestety wiele rzeczy, które z naszej polskiej perspektywy wydajÄ… siÄ™ oczywiste, w wielu miejscach na Å›wiece stanowiÄ… duży problem. W Nigerii wiele rodzin nie stać na to, żeby posÅ‚ać dzieci do szkoÅ‚y i nie uważajÄ… tego za ich gÅ‚ówny problem. CzÄ™sto dzieci pozbawione edukacji w tym kraju dorastajÄ… wÅ‚óczÄ…c siÄ™ po ulicach dzielnic biedy i w dorosÅ‚ym życiu zostajÄ… rybakami, żebrakami lub chuliganami. Jednym z haseÅ‚ ROY-DEK ACADEMY jest “pomóż nam zabrać dzieci z ulicy”

IMG_7600.jpeg
IMG_7525.jpeg

DziÄ™ki ROY-DEK ACADEMY mniej uprzywilejowane dzieci majÄ… szansÄ™ na uzyskanie edukacji i poznanie nowoczesnych technologii, co pozwala im wydostać siÄ™ ze skrajnej biedy, przenieść siÄ™ do lepszych części kraju lub za granicÄ™. Absolwenci zdobywajÄ… lepiej pÅ‚atnÄ… pracÄ™ lub mogÄ… kontynuować edukacjÄ™ na uczelniach wyższych. WspierajÄ…c ROY-DEK ACADEMY pomagamy przerwać bÅ‚Ä™dne koÅ‚o ubóstwa w najbiedniejszych miejscach Lagos.

Wspieramy dzieci i organizacjÄ™ ROY-DEK ACADEMY m.in. przez opÅ‚acanie skÅ‚adek uczniowskich, książek i innych materiaÅ‚ów edukacyjnych oraz sponsorowanie budowy i remontów szkóÅ‚.

Koszt jednego semestru dla jednego ucznia szkoÅ‚y podstawowej to kwota okoÅ‚o 200 zÅ‚, a w szkole Å›redniej to okoÅ‚o 300 zÅ‚. Kwoty te zawierajÄ… koszt czesnego, mundurka, stroju sportowego i książek na semestr. Z naszej perspektywy nie sÄ… to gigantyczne kwoty, jednak dla nigeryjskiej rodziny zamieszkujÄ…cej dzielnice biedy sÄ… to koszta czÄ™sto, na które nie sÄ… wstanie sobie pozwolić.

Niech każdy z nas da tyle, żeby nie odczuć tej kwoty, a będziemy mogli robić wielkie rzeczy.

DziÄ™kujemy wszystkim którzy do tej pory wsparli nasze zbiórki! JesteÅ›my nowÄ… fundacjÄ… i nie spodziewaliÅ›my siÄ™ takiego dużego odzewu. DziÄ™kujemy i trzymajcie kciuki za dalsza pracÄ™!

453465102_893000485980419_696247111589262160_n.jpg